Przesyłki ekspresowe w firmach kurierskich

Dobre firmy kurierskie
Nie tak dawno temu wysyłano sobie ogólnie rzecz biorąc tylko krótkie wiadomości, a goniec musiał przebyć niezbyt długą drogę, zamykającą się zwykle w granicach jednego państwa. Jak przesyłka wychodziła poza granicę, to było już coś. Punktualność nie była najważniejsza. Nie żeby nie miała znaczenia, po prostu powolny rozwój technologiczny nie dawał szans na szybsze doręczanie. Dlatego z różnym nasileniem dochodziło do zdarzenia, kiedy paczka była dostarczana do odbiorcy z niebywałym opóźnieniem, całkowicie już nieaktualna, a od czasu do czasu nawet na to nie można było liczyć ? informacja była gubiona gdzieś po drodze.
Zwiększające się zapytania zgłaszane przez klientów prowadziły firmy przewozowe do nieustannego postępu (zobacz na przykładzie: Siódemka kurier). W momencie, kiedy spółka nie korzystała z nowych metod upraszczających nadanie wysyłki, i zapewniających poufność korespondencji, to odchodziła w niebyt. Doszło do tego, że coraz bardziej popularna stawała się wymiana informacji na duże dystanse, nierzadko dzielone nieprzebytymi rzekami. Jednocześnie w złym guście było pozwalać sobie na niedostarczenie paczki w terminie. Spółki transportowe musiały zacząć dbać o pewien standard, nie wystarczyło być średnim, należało stać się najlepszym, a przynajmniej dobrym.
Można śmiało powiedzieć, że obecnie główny temat walki o klientów to punktualność. Przesyłki ekspresowe są oferowane przez każdą niemal spółkę transportową, więc rywalizacja jest spora. Przynajmniej mamy jakiś wybór.